گروه فضاي مجازي: نرم‌افزار «ماه آسماني 4» شامل آموزش روخواني قرآن، آموزش علمي، آشنايي با شهرهاي ايران، داستان‌هاي پيامبران، سرود، تواشيح، فيلم كارتوني براي كودكان توليد و در نمايشگاه قرآن عرضه شد.

 

به گزارش خبرگزاري قرآني ايران(ايكنا)، نرم‌افزار «ماه آسماني 4» مجموعه‌اي از آموزش‌هاي قرآني ويژه كودكان است كه به همت مؤسسه نرم‌افزاري رايان شرق پارسيان در بيست‌ و يكمين نمايشگاه بين‌المللي قرآن كريم عرضه شد.

نرم‌افزار ماه‌ آسماني 4 از دو قسمت آموزش مذهبي و علمي تشكيل شده است كه در قسمت آموزش مذهبي آموزش اذان براي كودكان، حيوانات در قرآن ـ كه شامل 14 داستان در مورد حيواناتي است كه نام آنها در قرآن آمده است و كودكان به اين واسطه با داستان آنها و وقايعي كه اتفاق افتاده است آشنا مي‌شوند ـ مي‌پردازد.

آموزش حفظ قرآن(جزء 30) به روش سه بار تكرار با صداي شهريار پرهيزكار و نصب و طراحي چيدن حديث همچنين، آموزش احكام نماز، روزه، غسل، تقليد وضو، تيمم و... به صورت ساده به گونه‌اي كه براي كودكان قابل فهم و درك باشد از ديگر بخش‌هاي آموزش مذهبي اين نرم‌افزار است.

بخش ديگري از اين نرم‌افزار با مطالبي در مورد آشنايي كودكان با خليج‌فارس به خود اختصاص مي‌دهد كه علاوه بر ارائه اطلاعاتي در مورد موقعيت جغرافيايي اين خليج، درباره ساير ويژگي‌هاي گردشگري و تاريخچه آن نيز مطالبي در آن عنوان شده است.

سرود مذهبي، داستان و كارتون و 250 بازي از ديگر بخش‌هاي اين نرم‌افزار است كه در كنار آموزش زبان انگليسي و در مجموع با قيمت 3 هزار تومان عرضه شده است. داستان‌هاي حضرت خضر و موسي(ع) به صورت پويانمايي از امكانات بخش داستان‌هاي پيامبران اين نرم‌افزار است.

در بخش آموزش علمي اين نرم‌افزار آموزش زبان فارسي و انگليسي نيز براي كودكان قرار داده شده است به نوعي كه براي كودكان قابل درك باشد تا بتوانند به راحتي آنها را فرا گيرند.

علاقه‌مندان براي تهيه اين نرم‌افزار مي‌توانند به غرفه مؤسسه نرم‌افزاري رايان شرق پارسيان واقع در بخش رسانه‌هاي ديجيتال بيست‌ و يكمين نمايشگاه بين‌المللي قرآن مراجعه كنند.


X