گروه فضاي مجازي: پنجمين جشنواره موسيقي مقاومت پايگاه اينترنتي خود را راه‌اندازي كرد.

 

به گزارش خبرگزاري قرآني ايران(ايكنا)، در راستاي اطلاع‌رساني سريع و جامع، پايگاه اينترنتي، خبري اين رويداد هنري به نشاني defencemusic.ir راه‌اندازي شد.

اين پايگاه خبري براي نخستين‌بار است كه در حوزه جشنواره‌هاي مختلف موسيقايي كشور طراحي و راه‌اندازي شده است.

پايگاه اينترنتي موسيقي مقاومت، علاوه بر بخش اخبار جشنواره، مطالب متنوعي با عنوان در عرصه بين‌الملل، رسانه‌هاي ديگر، فيلم‌، عكس و صوت در خود گنجانده است.

پنجمين دوره جشنواره بين‌المللي موسيقي مقاومت با حضور گروه‌هاي داخلي و خارجي در سبك‌هاي مختلف موسيقايي از روز 23 تا 26 مردادماه سال‌ جاري به ميزباني مجموعه برج ميلاد تهران برگزار مي‌شود.


گروه فضاي مجازي: اسامي برندگان مسابقه اينترنتي «ماه رمضان؛ ماه بهار قرآن» در وبگاه تبيان ابركوه اعلام شد.

به گزارش خبرگزاري بين‌المللي قرآن(ايكنا)، اسامي برندگان مسابقه اينترنتي «ماه رمضان؛ ماه بهار قرآن» كه با هدف افزايش سطح آگاهي‌هاي ديني و قرآني به همت اداره تبليغات اسلامي برگزار شده بود، در وبگاه تبيان ابركوه اعلام شد.

پس از برگزاري مراسم قرعه‌كشي، از ميان 1022 شركت‌كننده، 40 برگزيده همچون مهدي گودرزي از تهران، زهرا برزگر از ورامين، زهرا رنجبر از تهران، طوبي بيگي از شهر ري، محمود رستمي از تهران، يگانه رستمي از علي‌آباد، زبير سردارزاده از سيستان و بلوچستان، علي ناظمي از شاهرود، مهدي شماعي‌پور از بوشهر، اميرحسين چمني از البرز، پريسا خوشنويس از تبريز، معصومه نصرالهي از تهران و مريم گوديني از كرمانشاه اعلام شدند.

همچنين رضا رياضي از تبريز، صديقه مسعودي از اقليد، اكرم مؤمني از اراك، فاطمه ليلي از تهران، فاطمه اكبرزاده از كاشان، سميرا اليف از تهران، نرجس مؤذني از طبس، فاطمه حاجي‌زاده از آران و بيدگل، اميد ديمي از بيرجند، مجيد مجيدي از مرند، محمدجواد قاسمي از رفسنجان، رضا كارگر از قيروكارزين، شهرزاد صمدي از تهران، آذر غياث‌آبادي از اراك، احمد اناري از كميجان، معصومه كامياب از تربت حيدريه، عيسي هاني‌اصل از آبادان، عبدالمحمد حق‌شناس از لار، پروين خرازصابري از رشت، كبري حسين‌پور از فريدونكنار، مسيب جواني از اصفهان، محسن نخعي از گناباد، حسين صابري از خوراسگان، ابوالفضل محمد‌خاني از زنجان، فاطمه فلاحزاده، حميدرضا صالح‌زاده و محمد آدمي از ابركوه، برگزيدگان مسابقه اعلام شدند.

برگزيدگان مسابقه براي آگاهي از نوع و نحوه دريافت جايزه خود مي‌توانند در ساعات اداري به اداره تبليغات اسلامي ابركوه واقع در انتهاي خيابان سرو مراجعه يا با شماره‌هاي 6829600 و 6824900 تماس بگيرند.


گروه فضاي مجازي: مسابقه مطالعاتي ـ اينترنتي «ميهماني ملكوت» ويژه اعضاي جهاد دانشگاهي و خانواده ايشان تا پايان ماه مبارك رمضان تمديد شد.

 

به گزارش خبرگزاري بين‌المللي قرآن(ايكنا)، مركز فرهنگي امام سجاد(ع) وابسته به جهاد دانشگاهي واحد علامه طباطبايي‌(ره)، مسابقه مطالعاتي اينترنتي «ميهماني ملكوت» ويژه ماه مبارك رمضان را برگزار مي‌كند.

اين مسابقه ويژه جهادگران و خانواده ايشان (همسر – فرزند – پدر و مادر) با محوريت دعاي 44 صحيفه سجاديه برگزار مي‌شود. شركت‌كنندگان مي‌توانند با مراجعه به پايگاه اطلاع‌رساني جهاد دانشگاهي به نشاني acecr.ac.ir پاسخگوي اين سؤالات باشند.

مهلت شركت در مسابقه ميهماني ملكوت تا پايان ماه مبارك رمضان تمديد شده است. علاقه‌مندان مي‌توانند براي دريافت اطلاعات بيشتر با شماره تلفن 88911001 جهاد دانشگاهي واحد علامه طباطبايي(ره) تماس حاصل كنند.


گروه فضاي مجازي: نشست و كارگاه همكاري‌هاي منطقه‌اي و بين‌المللي در مبارزه با جرايم سايبري به همت امور بين‌الملل و حقوقي پليس فتا برگزار مي‌شود.

 

به گزارش خبرگزاري بين‌المللي قرآن(ايكنا)، به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني پليس فتا، سرپرست معاونت امور بين‌الملل و حقوقي پليس فتا گفت: طبق تدابير رئيس پليس فتا ناجا و نياز و ضرورت اجتناب‌ناپذير به توسعه و تقويت همكاري‌هاي بين‌المللي در حوزه جرايم سايبر، پليس فتا ناجا با همكاري پليس بين‌الملل ناجا و سازمان UNODC، نشست و كارگاه منطقه‌اي همكاري‌هاي منطقه‌اي و بين‌المللي در مبارزه با جرايم سايبري را برگزار مي‌كند.

سرهنگ‌دوم حسين رمضاني افزود: اين نشست در 22 و 23 مرداد‌ماه سال جاري با حضور نمايندگان 8 كشور منطقه و نمايندگان سازمان اينترپل جهاني و سازمان UNODC، برگزار خواهد شد.

نشست و كارگاه منطقه‌اي همكاري‌هاي منطقه‌اي و بين‌المللي در مبارزه با جرايم سايبري در مركز آموزش‌هاي بين‌المللي دانشگاه علوم انتظامي برگزار مي‌شود.


گروه فضاي مجازي: اولين تور پايگاه فرهنگسراي مجازي شهرداري تهران با گذر در فضاي «موزه هنرهاي ديني امام علي(ع)» در سامانه تور مجازي اين پايگاه بارگذاري شد.

 

به گزارش خبرگزاري بين‌المللي قرآن(ايكنا)، اولين تور مجازي سايت باشگاه مخاطبان سازمان فرهنگي ـ هنري شهرداري تهران با گذر در موزه ديني امام علي(ع) برگزار شده و تصاوير اين مجموعه در بخش «تور مجازي» سايت اين فرهنگسرا قابل مشاهده است.

سامانه تور مجازي، با قابليت حركت در مسيرهاي مختلف براساس اراده بازديدكنندگان و امكان انتخاب مكاني خاص همراه با ارائه توضيحات متني و صوتي با نرم‌افزارهاي و نسخ متمايز با ساير تورهاي مشابه در سايت فرهنگسراي مجازي راه‌اندازي شده است كه در سال 92 كار بر روي موزه هنرهاي ديني امام علي(ع) را در دستور كار خود قرار داده است.

تورهاي مجازي مشابه موجود در سطح كشور تاكنون در 3 قالب گالري تصاوير، نمايش فيلم و پاناروما توليد شده‌اند كه در تور مجازي باشگاه مخاطبان سازمان فرهنگي دوربين در فضاي مورد نظر حركت كرده و پس از ضبط تصاوير، بر روي فضاي مجازي قرار مي‌گيرد.

تور مجازي به مجموعه‌اي از تصاوير, فايل‌هاي ويدئويي, تصاوير پانوراما(تصويري كه از يك نقطه تمام يا بخشي از افق را پوشش مي‌دهد), فايل‌هاي صوتي‌, اطلاعات متني و … اطلاق مي‌شود كه امكان آشنايي بيننده را با يك محيط و يا يك شي به صورت مجازي و بدون حضور فيزيكي فراهم مي‌كند.

هدف از ارائه اين تور مجازي از بين بردن محدوديت‌هاي زماني و مكاني بيان شده است كه به طور مثال با استفاده از تور مجازي مي‌توان در يك بناي تاريخي پس از ويران شدن آن به گشت و گذار پرداخت و يا از نمايشگاهي كه در كشوري ديگر و در زمان گذشته برگزار شده است ديدن كرد.

موزه هنرهاي ديني امام علي‌(ع) در خردادماه سال ۸۲ افتتاح شده‌ است و در بنايي ۴ طبقه واقع مي‌باشد. همان طور كه از نام اين موزه پيداست همه فعاليت‌هايي كه در اين موزه انجام مي‌شود مربوط به آثار ديني و مذهبي است كه شامل تابلوهاي نقاشي، نقاشي‌هاي قهوه‌خانه‌اي و آثاري مربوط به پرده‌خواني در زمان‌هاي قديم است.

آثار هنرمندان خوشنويس كه در رابطه با مسائل مذهبي كار انجام داده‌اند از ديگر آثاريست كه در اين موزه وجود دارد. در طبقه همكف اين موزه نمايشگاه‌هاي دوره‌اي برگزار مي‌شود كه چندي پيش اصل پرده كعبه كه به ايران هديه داده شده بود در اين نمايشگاه در معرض ديد عموم قرار گرفت. آمفي‌تئاتري در اين موزه وجود دارد كه جلسات عرفاني ادبي و فرهنگي با حضور نويسندگان و شعرايي كه كارهاي مذهبي انجام داده‌اند، در اين مكان برگزار مي‌شود.

اين موزه در تهران، خيايان ولي‌عصر، بالاتر از بلوار ميرداماد، روبروي بزرگراه نيايش، بلوار اسفنديار واقع شده است. علاقه‌مندان براي بازديد مجازي از اين موزه مي‌توانند به لينك زير مراجعه كنند. 
تور مجازي موزه هنرهاي ديني امام علي (ع)


گروه فضاي مجازي: شماره نهم نرم‌افزار «پرسمان بدون مرز»، شامل مباحث كتاب «پرسش و پاسخ‌هاي ماه مبارك رمضان» منتشر شد.

به گزارش خبرگزاري بين‌المللي قرآن(ايكنا)، شماره نهم مجموعه نرم‌افزار «پرسمان بدون مرز» كه شامل پرسش و پاسخ‌هاي جمع‌بندي شده سايت «كانون گفتگوي قرآني» است در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفت.

كتاب «پرسش و پاسخ‌هاي ماه مبارك رمضان»، شامل پرسش و پاسخ‌هايي در زمينه مسائل ماه مبارك رمضان در زمينه‌هاي مختلف است كه از سوي مركز ملي پاسخگويي به سوالات ديني تهيه شده است.

اين نرم‌افزار داراي امكانات مختلفي همچون، جستجو در متن‌، جستجو در سؤالات و جستجو در كل متن كتاب‌، خصوصي كردن تنظيمات و معرفي مراكز پاسخ‌گويي است.

 

 

هدف از انتشار اين نرم‌افزار گسترش متون و محتواهاي صحيح ديني در دنياي مجازي است و به زودي نسخه‌هاي ديگري از اين نرم‌افزار منتشر خواهد شد.

‌انتشار گاهنامه بصائر، گامي ديگر در راستاي انتشار محتواهاي صحيح ديني با شيوه جديد در فضاي مجازي است و تاكنون سه شماره از آن در اين كانون منتشر شده است.

كانون گفت‌و‌گوي قرآني، فضايي تخصصي براي پاسخ به پرسش‌ها و شبهات قرآني در فضاي مجازي است و با استفاده از كارشناسان مذهبي به پاسخ‌گويي مي‌پردازد.

علاقه‌مندان به استفاده از نرم‌افزار پرسمان بدون مرز، مي‌توانند به كانون گفتمان قرآن به نشاني اينترنتي www.askquran.ir مراجعه كنند.‌ هزينه استفاده از اين نرم‌افزار سه صلوات به نيت تعجيل در فرج امام زمان(عج) است.

كانون گفتمان قرآن از سال 1384 كار خود را آغاز كرده است و در اين مدت با جذب بيش از 42000 كاربر در زمينه پاسخ‌گويي فعال بوده است.


گروه فضاي مجازي: جشنواره وبلاگ‌نويسي تبيان قم با موضوع سبك زندگي و مقاومت اسلامي كه به همت اداره‌كل تبليغات اسلامي قم برگزار مي‌شود تا دهم شهريورماه ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاري بين‌المللي قرآن(ايكنا)، جشنواره سراسري وبلاگ‌نويسي «تبيان قم» به همت اداره‌كل تبليغات اسلامي قم، براي حمايت از توليد و انتشار محتواي هاي ديني- فرهنگي در فضاي مجازي اينترنت و همچنين توسعه وبلاگ‌هاي ديني برگزار مي‌شود.

اين جشنواره فرصت مناسبي است تا وبلاگ‌نويسان و هنرمندان با مشاركت خود حركت منسجمي در توليد و تبيين نقش مباني ديني در بخش‌هاي فرهنگي، اجتماعي، هنري و نيز معرفي دست‌نوشته ها و محتواي خود به بازديدكنندگان داشته باشند.

اين جشنواره با توجه به اهميت شبكه‌هاي اطلاع‌رساني فضاي مجازي در عصر حاضر و نقش خطير رسانه‌هاي ديجيتال در انتقال مفاهيم ديني و فرهنگي و نيز توجه به اينكه وبلاگ‌نويسي از مهم‌ترين ابزار توسعه و ترويج امور ديني در دنياي مجازي بوده برنامه‌ريزي شده است.

محورهاي موضوعي اين جشواره شامل مسجد، ماه مبارك رمضان، اميرالمؤمنين علي(ع)، امام حسن مجتبي(ع)، شب‌هاي قدر، اكرام، روزه‌داري، اخلاق اسلامي، سبك زندگي، مقاومت اسلامي، قدس شريف،

حقوق بشر اسلامي و عفاف و حجاب است.

كاربران براي شركت در جشنواره وبلاگ‌نويسي تبيان قم تا 10 شهريورماه فرصت دارند تا در وبگاه اين جشنواره به نشاني www.blogs.qido.ir مراجعه و ثبت‌نام كنند.


گروه فضاي مجازي: جشنواره وبلاگ‌نويسي «واجب فراموش‌شده» با همكاري حوزه مقاومت بسيج شهدا، سپاه لارستان، بسيج دانشجويي و همچنين دانشگاه آزاد اسلامي شهرستان لارستان برگزار مي‌شود.

 

به گزارش خبرگزاري بين‌المللي قرآن(ايكنا)، امر به معروف و نهي از منكر از مهمترين فرايض و واجبات اسلامي است كه جشنواره وبلاگ‌نويسي «واجب فراموش‌شده» با هدف حفظ و احياي اين واجب، برگزار مي‌شود.

جشنواره وبلاگ‌نويسي واجب فراموش‌شده در سطح عموم وبلاگ‌نويسان شهرستاني برگزار مي‌شود و شركت براي عموم مردم نيز آزاد است.

از جمله موضوعات اين جشنواره مي‌توان به امر به معروف و نهي از منكر و منكرات جامعه، احياي امر به معروف و نقش حيا در جامعه، سبك زندگي اسلامي ـ ايراني و همچنين حجاب و عفاف و بصيرت‌افزايي اشاره كرد.

نقد و هدايت فعاليت‌هاي فرهنگي، هنري و اجتماعي، روابط اجتماعي و حقوق متقابل، مصرف‌گرايي و تجمل‌گرايي، راهكارهاي ارتقاي فرهنگ عمومي شهرستان لارستان، حقوق متقابل زن و شوهر و فرزندان در خانواده، كرامت و عزت زن در محيط كار و اجتماع از ديگر موضوعات اين جشنواره است.

علاقه‌مندان براي شركت در اين جشنواره تا تاريخ 25 مهرماه مهلت دارند تا از طريق وب‌سايت sjavan.ir نسبت به ثبت‌نام خود اقدام كنند. براي ثبت وبلاگ در اين جشنواره‌، هيچ ضرورتي ندارد كه وبلاگ در بازه زماني مشخص شده از جشنواره ايجاد شده باشد. تمامي وبلاگ‌ها‌يي كه قبل از شروع جشنواره در عرصه فضاي مجازي فعاليت داشته‌اند نيز مي‌توانند در جشنواره شركت كنند.

تعداد مطلب مفيد و توليدي هر وبلاگ حداقل سه مطلب بايد باشد. به‌روز بودن محتواي وبلاگ‌ها‌ در امتياز‌بندي هيئت داوران مؤثر خواهد بود. شركت‌كنندگان مي‌توانند از تمامي قالب‌هاي رايج نوشته‌هاي وبلاگي از قبيل دل‌نوشته‌ها، خاطرات، يادداشت روزانه، مقاله، قطعات ادبي، شعر، عكس، حديث، بانوان، شهدا، كاريكاتور، عكس و كليپ استفاده كنند.

به چهار نفر از برگزيدگان اين جشنواره لوح و تنديس و كمك هزينه سفر به مشهد مقدس اهدا خواهد شد. مراسم اختتاميه در تاريخ 9 آبان‌ماه سال‌ جاري با حضور شركت‌كنندگان و برگزيدگان و همچنين مسئولان شهرستان لارستان برگزار مي‌شود.

علاقه‌مندان براي دريافت اطلاعات بيشتر و ثبت‌نام در اين جشنواره، مي‌توانند به لينك زير مراجعه كنند.
فرم جشنواره وبلاگ‌نويسي واجب فراموش‌شده


گروه فضاي مجازي: كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان استان همدان، مسابقه اينترنتي نمايشنامه‌خواني رضوي را برگزار مي‌كند.

 

به گزارش خبرگزاري بين‌المللي قرآن(ايكنا)، مسابقه اينترنتي نمايشنامه‌خواني رضوي از سوي كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان استان همدان آغاز شد و لينك شركت در اين مسابقه بر روي پايگاه اينترنتي كانون قرار گرفت.

در اين مسابقه تعداد 14 سوال چهارگزينه‌اي در زمينه متن نمايش‌نامه، عناصر مهم، وظيفه كارگردان و نمايش‌نامه‌خوان، تعداد اعضاي گروه و برخي ديگر از شيوه‌ها، تكنيك‌ها، شباهت و تفاوت نمايش‌نامه‌خواني با تئاتر طراحي شده است كه شركت‌كنندگان بايد ظرف مدت 20 دقيقه به اين پرسش‌ها پاسخ دهند.

علاقه‌مندان تا 15 شهريورماه سال جاري فرصت دارند تا با مراجعه به سايت مسابقات كانون به نشاني www.kanoonquiz.ir در اين مسابقه شركت كنند.

پس از پايان مهلت تعيين شده اسامي برگزيدگان 18 شهريور‌ماه همزمان با روز اختتاميه سومين جشنواره نمايشنامه‌خواني رضوي در همدان اعلام و هدايايي به برگزيدگان اين رقابت اهدا مي‌شود.


گروه فضاي مجازي: مدرس جامعة‌المصطفي(ص) العالميه گفت: به پايگاه‌هاي اينترنتي چندزبانه نياز است تا بتوانيم معارف قرآني و سبك زندگي اسلامي را جهاني ترويج كنيم.

حجت الاسلام والمسلمين علي كاشي، مدرس جامعة‌المصطفي(ص) العالميه

حجت‌الاسلام والمسلمين علي كاشي‌، مدرس جامعة‌المصطفي(ص) العالميه در گفت‌وگو با خبرگزاري بين‌المللي قرآن(ايكنا) با اشاره به اين مطلب گفت: لازم است به اينترنت بيشتر از چيزي كه در حال حاضر به آن اهتمام مي‌دهيم ارزش قائل شويم، فكر كنيم، برنامه‌ريزي كنيم و به آن بپردازيم. در حال حاظر نه تنها در داخل كشور بلكه در تمام دنيا سايت‌هايي را نياز داريم كه بتوانيم آموزش‌هاي زندگي اسلامي و معارف اسلامي را به زبان‌هاي گوناگون ترويج دهيم.

كاشي افزود: در زمينه آموزش سبك زندگي اسلامي در فضاي مجازي بارها اين مسئله بيان شده است كه دوستاني حتي از كشورهاي ديگر مانند هند به ما مي‌گفتند كه نحوه دسترسي به سايت‌هايي معارف اسلامي و پايگاه‌هاي اينترنتي كه كودكانمان بتوانند از طريق اين فضا با معارف اهل بيت و معارف اسلامي آشنا شوند براي ما معرفي كنيد و در اين رابطه از اين نوع درخواست‌ها بسيار داشته‌ايم.

مدرس جامعة‌المصطفي(ص) العالميه افزود: در رابطه با آموزش معارف اسلامي براي كشور خودمان و همچنين ديگر كشورها درخواست‌هاي بسياري داشته‌ايم كه مهترين و ضروري‌ترين ‌درخواست آنها به آموزش مجازي در زمينه‌هاي مختلف مانند سبك زندگي اسلامي و نيز استفاده هرچه بيشتر براي آموزش اسلام و معارف از طريق فضاي مجازي بوده است.

كاشي با اشاره به سخن مقام معظم رهبري در ترويج سبك زندگي اسلامي با استفاده از فضاي مجازي گفت: فضاي مجازي يك قالب ارائه محتوا است و با توجه به گستردگي اين فضا و استفاده آسان آن لازم است بعد از اينكه كارشناسان و اهل ايده و انديشه الگوهايي را در رابطه با سبك زندگي اسلامي طراحي كردند از فضاي مجازي به عنوان يك فضاي ارائه كننده كه مي‌تواند در كمترين زمان ممكن به تمامي كشور و حتي دنيا اين آموزش‌ها را ارائه كند استفاده كرد.

فراگيري فضاي مجازي بيشتر از كتاب است

وي با اشاره به استفاده از اينترنت براي آموزش معارف اسلامي ادامه داد: لازم است اينترنت را به عنوان يكي از فضا‌هاي اصلي در آموزش معارف اسلامي و سبك زندگي ارائه كنيم چرا كه هم‌اكنون برد فضاي مجازي بسيار بيشتر از كتاب و ديگر رسانه‌ها است و بايد يه اين مسئله كه فضاي آموزش كتاب محدود است اما در فضاي مجازي گستردگي بسيار است و آموزش مي‌‌تواند فراگيرتر و به روش ارزانتري شكل گيرد هم نگاه ويژه‌اي داشت.

مدرس جامعة‌المصطفي(ص) العالميه تصريح كرد: استفاده از كتاب براي عده‌ محدودي امكان‌پذير است و در دسترس قرار دادن آن به عموم براي آموزش كار دشواري است اما فضاي مجازي اين امكان را به‌وجود مي‌آورد كه تمامي ايرانيان و يا مسلمانان در سراسر دنيا از اين طريق پوشش داده شوند. در رابطه با همين آموزش مجازي بسياري از ايرانيان مقيم خارج به علت دسترسي نداشتن به كتاب از ما تقاضا مي‌كردند كه صفحات مجازي و آموزش‌هاي اينترنتي را براي نشر معارف اسلامي قرار دهيم.

كاشي افزود: درخواست‌هاي گوناگون مسلمانان در كشورهاي ديگر در رابطه با تنها وسيله‌ ارتباطي گسترده در جهان، آموزش از طريق فضاي مجازي است. زمينه استفاده از فضاي مجازي به ما نشان مي‌دهد كه چه فضاي آماده‌اي براي ترويج معارف اسلامي در اختيار داريم و بايد از اين استفاده كرد با اين توجه كه لازم است زمينه‌هاي بنيادي آن را فراهم كنيم و به صورت‌هاي گوناگون مذهبي و اسلامي و به صورت كارشناسي شده به علاقه‌مندان ارائه دهيم.

وي با اشاره به نحوه آگاهي دادن مردم به استفاده و آموزش سبك زندگي و معارف اسلامي از طريق فضاي مجازي گفت: يكي از راه‌هايي كه بايد مسئولان به آن بهاء دهند و در رابطه با آن فكر كنند، بحث اينترنت ملي است كه سا‌ل‌‌هاي بسياري است در رابطه با آن حرف زده شده است اما متأسفانه عملي در آن ديده نشده است و تمامي فعاليت‌ها در همان حرف باقي‌مانده است. اگر اين فضا و اينترنت ملي راه‌اندازي شود بسياري از خانواده‌ها با آسودگي و آسايش خيال مي‌توانند به امر آموزش معارف اسلامي و نوع سبك زندگي اسلامي از طريق فضاي مجازي آشنا شوند.

اينترنت ملي فضاي امني براي آموزش ايجاد خواهد كرد

كاشي‌ با بيان اين مطلب كه اينترنت ملي، فضاي امني براي آموزش به خانواده‌ها را ايجاد خواهد كرد گفت: در خانواده‌ها، بسيار ديده شده است كه علاقه‌مند هستند كودكانشان از طريق فضاي مجازي آموزش‌هاي اسلامي را فرا گيرند اما به دليل بعضي از محتوا‌هاي موجود در اين فضا از اين‌كار صرف نظر مي‌كنند و به قولي عطاي اين فضا را به لقايش مي‌بخشند. اين نكته را نبايد فراموش كرد كه راه‌اندازي اينترنت ملي اين فضاي امن را مي‌تواند به نوعي محقق كند.

مدرس جامعة‌المصطفي(ص) العالميه در پايان بيان كرد: بايد توجه داشت كه جدا از همه بحث‌ها در زمينه آموزش معارف اسلامي از طريق فضاي مجازي، به مبحث توليد محتوا و حضور هرچه بيشتر اسلام و كارشناسان اسلامي و همچنين رونق دادن مباحث اسلامي و ديني در فضاي مجازي تلاش بيش از پيش كرد چرا كه مشاهده شده است خيلي از افراد در زمينه‌هاي مختلف از طريق اين فضا نسبت به آگاهي گرفتن استفاده مي‌كنند اما به علت ضعيف بودن نشر معارف اسلامي در فضاي مجازي پيگر آن نمي‌شوند پس ضروري است كه در اين امر راهكاري ارائه شود.

X